Tentative Order of Events


DAY 1


RUNNING EVENTS


2000m Steeplechase

(Final)


80 Meter Hurdles

(11-12 G/B 1st Round)


100 Meter Hurdles

(13-14 G/B 1st Round)


100 Meter Hurdles

(15-16 G, 17-18 YW 1st Round)


110 Meter Hurdles

(15-16 G/B, 17-18 YM–1st Round)


400m Dash

(All Divisions 1st Round)


100m Dash

(All Divisions-1st Round)


4x800 Relay

(All Divisions Final)


200m Dash

(All Divisions 1st Round)


FIELD EVENTS


Shot Put

(8 & U B, 9-10 G, 11-12 B, 13-14 B, 15-16 B Final)


High Jump

(9-10 B, 11-12 B, 13-14 B, 15-16 B Final)


Mini-Javelin

(8 & U G, 8 & U B Final)


Discus Throw

(13-14 G, 15-16 G, 17-18 YW Final)


Long Jump

(8 & U G, 9-10 G, 11-12 G Final)

(13-14 B, 15-16 B, 17-18 YM Final)


Hammer Throw

(15-16 G, 17-18 YW Final)


Javelin

(15-16 B, 17-18 YM Final)


DAY 2


RUNNING EVENTS


3000m Run

(Final)


80 Meter Hurdles

(11-12 G/B Semi-Final)


100 Meter Hurdles

(13-14 G/B Semi-Final)


100 Meter Hurdles

(15-16 G, 17-18 YW Semi-Final)


110 Meter Hurdles

(15-16 G/B, 17-18 YM Semi-Final)


4x400 Mixed Relay

(All Divisions Semi-Final)


100m Dash

(All Divisions Semi-Final)


200m Hurdles

(Semi-Final)


800m Run

(All Divisions Semi-Final)


200m Dash

(All Divisions Semi-Final)


3000m Race Walk

(Final)


4x100 Relay

(All Divisions Semi-Final)


1500m Run

(All Divisions Semi-Final)


4x400 Relay

(All Divisions Semi-Final)


FIELD EVENTS


Shot Put

(8 & U G, 9-1- G, 11-12 G, 13-14 G, 15-16 B Final)


High Jump

(9-10 G, 11-12 G, 13-14 G, 15-16 G Final)


Mini-Javelin

(9-10 B, 11-12 B Final)


Pole Vault

(13-14 B, 15-16 B, 17-18 YM Final)


Long Jump

(8 & U B, 9-10 B, 11-12 B, 13-14 G, 15-16 G, 17-18 YW Final)


DAY 3


TRACK EVENTS


1500m Run

(All Divisions Final)


4x100 Relay

(All Divisions Final)


200m Dash

(All Divisions Final)


110m Hurdles

(15-16 B, 17-18 YM Final)


100m Hurdles

(13-14 G/B Final)


100m Hurdles

(15-16 G, 17-18 YM Final)


80 Meter Hurdles

(11-12 G/B Final)


400m Dash

(All Divisions Final)


200m Hurdles

(13-14 B/G Final)


400m Hurdles

(15-16 G/B, 17-18 YM/YW Final)


100m Dash

(All Divisions Final)


3000m Race Walk

(17-18 YM/YW Final)


4x400 Relay

(All Divisions Final)


FIELD EVENTS


Pole Vault

(13-14 G, 15-16 G, 17-18 YW Final)


High Jump

(17-18 YW, 17-18 YM Final)


Shot Put

(17-18 YW, 17-18 YM Final)


Discus Throw

(11-12 G, 11-12 B Final)


Mini-Javelin

(9-10 G, 11-12 G Final)


Triple Jump

(13-14 B, 13-14 G, 15-16 B, 15-16 G Final)

(17-18 M, 17-18 YW Final)


Hammier Throw

(15-16 B 17-18 YM Final)


Javelin

(13-14 G, 13-14 B, 15-16 G, 17-18 YW Final)